Стрімкий розвиток різних алгоритмів і штучного інтелекту призвело до появи великої різноманітності чат-ботів і спамерських пошукових роботів. Давайте розберемося в цих термінах докладніше і визначимося, як і які з цих рішень ми можемо використовувати сьогодні.
У чому різниця алгоритмів і штучного інтелекту?
Багато людей, які не пов'язані зі сферою IT, уявляють собі штучний інтелект як Термінатора Т-1000, який намагається допомогти повстанню машин. Реальність далека від голлівудських фільмів. Насправді, штучний інтелект - це складні алгоритми. Аби не заглиблюватися у визначення нейронних мереж і машинного навчання, можна сказати, що за допомогою складних алгоритмів створюються програми, які здатні на підставі введених раніше даних підрахувати для нас результат завдання.
Алгоритми, в свою чергу, набагато простіші в своїй основі. Зазвичай, вони складаються з умов, якими оперують програмісти, наприклад: "ЯКЩО А = В, ТОДІ З = D". Побудова "з нуля" нейронної мережі, здатної відрізнити на зображенні кішку від собаки, займе кілька місяців роботи професійного програміста. В цей же час, з написанням чат-бота, який вміє писати відповіді на заздалегідь заготовлені питання на спеціалізованій платформі, впорається новачок-програміст за пару годин.
Де використовуються чат-боти?
Як ми бачимо з назви, чат-боти призначені для роботи в чатах. Принцип роботи чат-ботів полягає в отриманні та виконанні команд. Найпростіші чат-боти відповідають на заздалегідь підготовлені команди - з підготовкою алгоритмів роботи таких чат-ботів впорається людина, що володіє мінімальними навичками програмування. Більш складні чат-боти розробляються на платформах, що підтримують машинне навчання для обробки людської мови.
Найпростішими прикладами чат-ботів є меню мобільних операторів. Ви натискаєте певну клавішу (відправляєте заздалегідь запрограмовану команду), а чат-бот автоматично повертає вам запис голосу оператора, що відповідає на ваш запит. Найбільш передовими чат-ботами у 2019 році вважаються голосові помічники Alexa, Siri, Аліса - вони розпізнають людську мову і можуть розуміти сенс досить складних команд.
Як влаштовані боти?
Ботів також можна умовно розділити на простих, створених на підставі звичайних алгоритмів, і більш складних, які використовують у своєму коді штучний інтелект. Боти, на відміну від чат-ботів, зазвичай мають свій алгоритм роботи і не створені для спілкування. Перші боти отримали свою роботу на автоматичних космічних станціях у 60-х роках 20 століття, а потім проклали дорогу в життя роботам - спочатку промисловим, потім і іграшковим!
Найбільш прості боти, побудовані за допомогою звичайних алгоритмів, використовувалися ще в кінці 20 століття для торгів на біржах. Ще тоді трейдери зрозуміли, що можна в автоматичному режимі стежити за величезною кількістю індексів і при досягненні певних цифр виконувати автоматичну покупку або продаж акцій. Сучасні боти зі штучним інтелектом використовуються трейдерами і сьогодні, але з великою різницею - тепер боти передбачають зростання або падіння індексів, внаслідок чого купують або продають акції вигідніше.
Що потрібно вміти, щоб створювати чат-ботів і ботів?
Для того, щоб розробляти найпростіших чат-ботів - необхідні знання алгоритмів і мінімальних основ програмування, а для розробки найпростіших ботів вже потрібно вміти програмувати. Для створення сучасних чат-ботів, або ботів, що використовують штучний інтелект - необхідні знання пристрою комп'ютерів, мереж і декількох мов програмування.
Вам цікаво освоїти професію програміста? Вам потрібен стабільний високий дохід?
Вступайте на навчання до нас і отримаєте всі необхідні знання, якими володіють професіонали!