Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Руслан Шамрін - Інтерв'ю з викладачем Академії ШАГ

27.08.2020

570 переглядів

Руслан — один із викладачів-практиків Комп'ютерної Академії ШАГ напрямку "Інтернет-маркетинг".  

Досвід в інтернет-маркетингу і web-розробці 10 років. Сертифікований фахівець Яндекс.Директ, Google AdWords, Google Analytics і Яндекс.Метрики.  Спеціаліст з реклами в медійних мережах.  Спеціаліст по таргетингованій рекламі Facebook та Вконтакте. Спеціалізація: SEO та usability аналіз сайтів, розробка стратегії контентного просування, аналітика і оптимізація, веб-розробка (HTML5, CSS, JS, PHP, CMS).  Практикуючий веб-розробник з 2008 року і засновник веб-студії ProInt Studio.  У 2015 році заснував Компанію інтернет-маркетингу MegaSeo.  Працював з такими відомими компаніями, як: OTP Bank, Portes, Turtess, ATEM та інші.

Співпраця з компаніями, які активно розвиваються, дала можливість побачити сферу інтернет-маркетингу з абсолютно різних сторін та отримати безліч корисних навичок.  Завдяки цьому, Руслан є затребуваним спікером, який виступає на конференціях і семінарах.  Також, кілька років тому, Руслан захистив дисертацію і має вчений ступінь кандидата економічних наук або, як прийнято в Європі, доктора філософії (Ph.D.).

У своєму інтерв'ю Руслан розповів нам про свій інтерес до web-розробки та інтернет-маркетингу, про конференції «8P.  Бізнес в мережі », викладання в ШАГу і своїх студентах.

 

Як з'явився інтерес до ІТ?

Інтерес до ІТ з'явився в дитинстві разом з першим ПК в далекому 2002 році. Коли у мене з'явився комп'ютер, у мене не було інтересу до комп'ютерних ігор, а соціальних мереж ще не було. Мені було дуже цікаво займатися вивченням мов програмування, займатися створенням чогось свого, унікального. Коли я вивчив HTML5, CSS, JS, PHP, CMS, створивши свої перші сайти - я зрозумів, що це моя улюблена справа, якою я буду займатися в житті.

 

Чому зацікавилися web-розробкою?

Ви коли-небудь дивилися передачу «Найсильніша людина в світі»? Навчання коду дуже схоже на номер з вантажівкою. Спочатку це складно. Це здається нездійсненним завданням. Ви рухаєтеся дитячими кроками. Але одного разу ви змусите цю вантажівку поїхати, вона буде їхати швидше і швидше. Саме це і сталося в моєму житті. Я зрозумів, що чим швидше їде вантажівка - тим більше я заробляю, тим більше рівень моїх знань - і затребуваність мене, як фахівця. Мені подобається створювати не просто сайти, а інструменти, які допомагають моїм замовникам заробляти, доповнюють їх бізнес і допомагають робити його успішним.

 

Розкажіть про Одесу та літню конференцію «8P. Бізнес в мережі»?

14 липня команда Академії ШАГ вирушила до Одеси. Навіщо? Тому що сьомий рік поспіль тусовка топових маркетологів і власників бізнесу збираються на конференцію «8Р. Бізнес в мережі».

Популярність конференції зростає з року в рік. На конференції були кілька потоків, де провідні спікери розповідали про практичні кейси для фахівців з контекстної реклами, SEO, арбітражі трафіку та інтернет-магазинів. Виступали представники з MOYO.ua, TemplateMonster.com, Work.ua, TripMyDream, SimilarWeb, 27.ua, GetResponse, Concert.ua та інших топових компаній. В цілому, було більше 1750 учасників.

Кругообіг цього заходу залишив після себе тільки найкращі враження та емоції. Ми винесли багато корисної інформації, цікавих знайомств, нових планів і стратегій, набралися нового досвіду. Захід надихнув мене на нові ідеї, які планую здійснити, щоб розповісти про них на конференції 8P в 2019 році. Поки спогади свіжі, хочу поділитися з вами невеликою підбіркою неочевидних фішок з контекстної реклами, які були озвучені на круглому столі.

Для всіх PPC фахівців просто необхідно завантажити та встановити надбудову в Excel від! SEMTools від Дмитра Тумайкіна. Ця надбудова розширює можливості Excel функціями і макросами, які дозволяють фахівцеві з контекстної реклами справлятися з більшістю насущних завдань.

Наскрізна аналітика - дорого і довго налаштовується. Якщо Ви не можете дозволити собі такі витрати, то почніть з UTM міток. Так, це також не швидко, але ви зможете отримувати більш точні дані в Google Analytics.

Щоб видалити неявні дублі в AdWords - використовуйте Дірект.Коммандер - він розпізнає словоформи. А потім експортуйте в Editor.

Якщо у вас великий і різнобічний сайт, почніть рекламу в AdWords з DSA. Там Ви можете отримувати безліч кліків по низькочастотних запитах, які так само добре конвертуються.

DSA найкраще підходить для тих сторінок, які добре індексуються пошуковими системами. Якщо Ви запускаєте таку кампанію, а показів немає, то створіть вручну фід в Google Таблицях. У ньому потрібно вказати цільові сторінки, на які Ви хочете запустити рекламу. І створюйте DSA на цей фід. Так система швидше почне розпізнавати Ваш сайт.

Ще один плюс DSA - в ній можна запускати медичні тематики, які не проходять модерацію на пошуку.

Додаткові релевантні фрази в Яндекс.Діректі краще залишати включеними. Може здатися, що це йде порожній трафік, а виявляється, що там якраз і знаходяться конверсії з низькою CPA. Але це тільки для «розмитих тематик». Для зараз-на вчора, типу доставки піци, таке не підійде.

Доповіді були абсолютно різні. Але що мені особливо сподобалося, так це те, що інформація була не "суха", всі інсайти базувалися на досвіді спікерів. Одночасно в 4 різних залах люди з цікавістю слухали доповідачів і задавали питання, що накопичилися.

 

Розкажіть про участь в конференції «8Р. Бізнес в мережі»?

Наша команда теж брала участь в конференції. Я ділився своїм досвідом, методами і фішками, які застосовую в роботі. Приємно було побачити своїх партнерів, з якими працюємо над різними проектами (Ringostat, SerpStat, Netpeak Software). З деякими учасниками конференції наша команда зустрілася і на наступний день, так як одного дня було мало в порівнянні з тим, що потрібно було дізнатися, обговорити і розповісти.

8P - дійсно хороша конференція про інтернет-маркетинг в Україні. Чудово, що проходить влітку, і в Одесі. Дякую організаторам: за можливість поспілкуватися з колегами-фахівцями у невимушеній обстановці, дізнатися щось нове, надихнутись і з новими силами приступити до роботи!

 

Це дуже круто, але як Ви стали викладачем в Комп'ютерної Академії ШАГ?

З дня заснування компанії MegaSeo ми постійно відчуваємо кадровий голод - нам завжди потрібні фахівці.

Кадровий голод пов'язаний не тільки з постійним зростанням компанії, але і з тим, що ми хочемо збирати в своїй команді найкращих.

Фахівців у сфері інтернет-маркетингу університети не готують. Та й взагалі сучасна освіта в IT-сфері вимагає більш крайніх кардинальних реформ - необхідно змінити процес навчання так, щоб не тільки йти в ногу з часом, а й залучити до викладання практиків.

Коли мені, як практикуючому фахівцеві, надійшла пропозиція поділитися своїм досвідом зі студентами - стати викладачем найкращої в нашій країні і за її межами Комп'ютерної академії «ШАГ» - я звичайно ж погодився. Для мене це велика честь. Я не створюю конкурентів в особі своїх учнів - я виховую партнерів, які будуть дуже затребувані на ринку і принесуть величезну користь в сфері інтернет маркетингу і web-розробки.

 

Розкажіть про своїх студентів, які вони? До чого виявляють більшу цікавість?

Наші студенти - це люди, які розуміють абсолютно точно - чого хочуть досягти в житті. Від своїх студентів на питання «Чим Вас приваблює робота на посаді інтернет-маркетолога або web-розробника?» Я за весь час викладання не почув банальної відповіді: «Мене приваблюють перспективи росту, цікава робота, солідна фірма...». Вони завжди наводять серйозні і конкретні доводи: бажання застосувати свою кваліфікацію та досвід там, де вони можуть дати найбільшу віддачу і будуть гідно оцінені, привабливість роботи в сильній команді професіоналів. Саме це може дати їм навчання в Академії «ШАГ». Студенти, в яких я викладаю web-розробку, приходять з величезним бажанням створювати сайти, і для мене є мегазадоволенням бачити їх рівень на початку курсу і в кінці. У кожного з них в портфоліо є мінімум 3-5 сайтів, які не є навчальними, а мають високий рівень розробки і з легкістю можуть конкурувати на ринку.

Інтернет-маркетологи - це студенти дуже різних напрямків. Хтось із них працює в off-line маркетингу, хтось веде свій бізнес в е-комерції, у багатьох інтернет-магазини або просто сайти, а є студенти, які тільки мають уявлення про те, що таке інтернет-маркетинг. Під час наших занять я бачу, що у всіх є одна мета - змусити сайти працювати, приносити прибуток їх власникам. У багатьох виникає бажання створити свій бізнес в е-комерції, і вони роблять це дуже успішно. Я згадую, коли я був студентом. Я, бувало, перевершував тих, кому раніше заздрив. Треба просто працювати над собою. Довго працювати. Хороший учень завжди перевершить учителя! А вчитель в свою чергу буде пишатися таким учнем!

 

У чому унікальність програми навчання в Академії ШАГ?

Я вважаю, що основною перевагою є те, що викладачами є практики, що працюють в IT-компаніях. А це дуже важливо. Практик завжди розуміє, які фахівці потрібні ринку IT. Тому програми, за якими навчаються студенти - це авторські програми навчання - методичні матеріали, що відповідають тенденціям галузі. Програми, за якими я працюю зі студентами, орієнтовані на придбання практичних навичок, необхідних у роботі. Ну і не можу сказати про те, що в Академії «ШАГ» ми використовуємо передові технологій в навчанні, що дає практичний досвід роботи зі спеціалізованим ПО і обладнанням.

 

Які вміння та навички необхідні, щоб бути успішним і затребуваним інтернет-маркетологом?

Буквально кілька років тому інтернет-маркетологи на питання, чим вони займаються, відповідали, що «запускають рекламу». Зараз це вже застаріло, і такі маркетологи довго в компаніях не затримуються. Правильна відповідь на це питання звучить так: «Я комплексно вирішую завдання залучення потенційних клієнтів».

Одна з головних проблем в галузі - величезна кількість некваліфікованих фахівців, тих, хто думає, що достатньо подивитися пару роликів на YouTube, і цього вистачить, щоб стати експертом в digital-маркетингу. Часто такі «експерти» допускають елементарні помилки при налаштуванні контекстної реклами. В результаті власник бізнесу зливає гроші і розчаровується в контекстній рекламі як в ефективному каналі продажів. Спробую систематизувати основні навички та вміння.

Сучасний інтернет-маркетолог:

   1. Вміє працювати з системами аналітики;

   2. Розуміє, звідки і як залучати трафік;

   3. Координує роботу сайту з точки зору UX;

   4. Бере участь у розробці фірмового стилю;

   5. Володіє базовими фінансовими знаннями, такими як аналіз ROI (ROMI);

   6. Взаємодіє з відділом продажів.

Ці 6 навичок є неодмінною умовою успішного розвитку кар'єри інтернет-маркетолога. Сюди слід додати і бажання вчитися. Мабуть, це єдина інтернет-професія, де нові знання надходять в режимі реального часу. Як говорила Аліса, потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше!

 

Завдяки Комп'ютерній Академії ШАГ і викладачам-практикам Ви можете стати професіоналом в області «Інтернет-маркетингу»!

Наші контакти:

+38 (067) 828-85-86

+38 (050) 447-88-95

+38 (073) 797-88-00



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Триває набір у ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для 1-11 класів!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності