Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Фріланс. Міфи та реальність

06.08.2020

747 переглядів

Поговоримо про фріланс і міфи, що з ним пов'язані?

      Отже, ви зацікавилися фрілансом. Здорово! Перед вами відкриваються нові перспективи:

  • гнучкого графіка;
  • віддаленої роботи з дому;
  • відсутність жорсткого розкладу;
  • можливості вибирати клієнта;
  • ніхто не заважає;
  • не потрібні стартові інвестиції;
  • і багато чого іншого.

      І ось вже в ваших фантазіях малюється картинка, на якій фрілансер - це людина в шортах і з ноутом у руках на мальовничому березі океану.

 

Фрілансер - це людина в шортах і з ноутом в руках на мальовничому березі океану. 

Чи так це?!

 

      Пролити світло на це питання ми запросили Євгена Могилевича, досвідченого художника в області 3D-моделювання, штатного викладача Комп'ютерної Академії ШАГ з 2008 по 2012 рік і фрілансера з 2011 року.

      Євген має більш ніж 15-річний досвід у створенні архітектурних моделей чудової якості і візуалізації продуктів для використання в маркетингу та розробці проектів.

     

 

Прохолоджуватися на березі океану - це не зовсім те, на що варто розраховувати. А, навіть, взагалі зовсім не так!

 

 

      «Прохолоджуватися на березі океану - це не зовсім те, на що варто розраховувати. А навіть взагалі зовсім не так! »- говорить Євген Могилевич.

 

      Фрілансер - це така ж робота, як і будь-яка інша.

      Суть фріланса в тому, що ви - співробітник, який не з'являється в офісі, а працює віддалено.

      Ви або ваша команда самі собі є і менеджером з пошуку замовлень, і Team leader, і виконавцем, і директором, і т.д.

 

      А ще віддалена робота - це відповідальність. Причому відповідальність більша, ніж на стаціонарній роботі. Це добре розуміє той, хто пробував те та інше!

 

      А ще фрілансеру часто доводиться НЕ вибирати замовлення і доводиться працювати над тим завданням, яке дадуть Замовники.

      Для роботи на міжнародному рівні фрілансеру швидше за все знадобиться ліцензійний софт і багато іншого.

 

 

На фрілансі можна сміливо кілька років отримувати різноманітні замовлення, набиратися досвіду і досягти певного професійного рівня.

 

 

      І, до речі, Фріланс - це не назавжди. Фріланс - це щось тимчасове.

      «Наприклад, копірайтер заробляє пристойні гроші, але працює по 16 годин на день, - чи готові ви до такого графіку?» - запитує Євген.

 

      Фріланс, найімовірніше, у вас займе певний період життя і, найімовірніше, ви залишете в минулому використання фрілансових бірж на користь власної клієнтської бази, або будете рекламувати свої послуги якось по-іншому. Через соціальні мережі, сайти, ... - це у кого до чого лежить душа.

      «Я з 2011 року почав займатися фрілансом і на поточний момент використовую як біржі для фрілансу, так і власну клієнтську базу» - ділиться Євген Могилевич.

 

      Але якщо Ви прийшли на фріланс з метою: набити портфоліо, придбати технічні навички, розвинутися, - то це якраз те, що треба.

      На фрілансі можна сміливо кілька років отримувати різноманітні замовлення, набиратися досвіду і досягти певного професійного рівня.

 

Одна з найвідомішіх бірж фріланса - це Upwork, але Upwork одна з найбільш заморочених.

     Портфоліо та резюме. Для Upwork портфоліо має значення десь на аж 5%. Система налаштована таким чином, що Клієнт завжди правий, і тому все прозоро и немає  Зайвих проблем.

     Портфоліо має значення невелике та його наявність вкрай бажане, але НЕ є визначальним.

     З наявністю резюме або CV - те ж самє, що і з портфоліо.

 

Має значення ваша харізматичність.

 

     Що має значення? Має значення ваша харізматичність. І чудово, якщо Вам вдастся її проявити (сміється)! Бо багато Клієнтів відносяться виключно по-діловому, сповідують холодні взаємовідносини.

 

     Як отримати гроші?

     Звертаємося до послуг Payoneer. Там все просто, тому розберетеся).

 

Мовний бар'єр

 

     Замовники просять англійську хоча б у письмовому варіанті. І так буде частіше. Деякі можуть попросити голосового спілкування.

     Мені складно вам порадити, який рівень знання вам буде потрібно мати, тому що я розмовляю вільно англійською і не знаю, як називається той мінімум, що вам буде потрібен).

 

Як оцінити скільки коштує робота фрілансера?

 

     Замовник запитує: «Скільки коштує наша робота»? Але як оцінювати свою роботу?

     Особливо у молодих фахівців існує, так скажемо, недооцінка. Буває, я бачив, і переоцінка, коли молодий фахівець дивно формує ціну, але частіше недооцінка через невпевненість. 

     Якщо маєте старт на якийсь платформі, наприклад, Upwork, то швидше за все перші роботи будуть недооцінені і це обумовлено самою специфікою біржі. Там до перших п'яти контактів ви - висхідна зірка, молодий талант, що в майбутньому перетвориться на повноцінного фрілансера.

     Як сформувати свою вартість в цей початковий період? - Складно. І ви повинні розуміти, що той же Upwork має кілька градацій ціноутворення і така ж історія у багатьох інших бірж. Вам доведеться швидше за все провести деякий час на біржі, щоб вивчити аналогічні роботи та вивчити приблизні діапазони цін - це один варіант.

     Другий варіант – ви виходете зі своїх базових запитів. Наприклад, скільки коштує 1 день такої роботи в IT, якщо у вас почасовка. Вам потрібна яка не будь точка відліку, але за фактом ви завжди домовляєтеся.

 

     І дуже гарно, що точкою відліку для багатьох початківців IT-шників залишається Академія ШАГ завдяки таким корисними зустрічам з експертами IT-ринку.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Триває набір у ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для 1-11 класів!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності