Комп'ютерна Академія ШАГ - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Телефон повинен бути в форматі
Х ХХХ ХХХ-ХХ-ХХ

Програмування - кроки до професіоналізму

Шлях до професіоналізму складається з тисячі кроків.  Головне - зробити перші.  Це правило відноситься до всього, в тому числі і до розробки.  Наводимо поради Кена Роджерса, програміста і самоучки, який зараз допомагає з кар'єрними можливостями іншим розробникам.

 

Необхідні компоненти для підвищення професіоналізму однакові: бажання, завзятість, постійне навчання.  А якщо вирішили вивчати програмування або веб-розробку не в школі, а, наприклад, вже після університету або декількох років роботи, то ще знадобляться такі якості, як рішучість, цілеспрямованість і завзятість.

 

Думки більшості розробників зводяться до того, що кожен може навчитися програмувати, наприклад, розробляти сайти і веб-додатки, і стати веб-розробником.

 

Вивчити мову програмування, створювати сайти або мобільні додатки в аудиторії та тільки по книгах не вийде.  А все через те, що програмування - це прикладна наука.  Практика набагато краще теорії.  Теорія важлива, але без практики дізнатися, що чекає на розробника під час створення того чи іншого додатку або сайту — складно.

 

Починайте створювати

Коли вивчите нову тему, а ще краще — під час її вивчення, відразу приступайте до практики і починайте використовувати отримані знання в роботі над проектом.  Навчання в такому випадку буде ефективним.  Напишіть веб-додаток для себе або розробіть мобільну гру.  А краще спробуйте вирішити якусь проблему.  Адже розробка для себе і розробка для вирішення актуальних проблем (бізнесу, ринку, користувачів) вимагають абсолютно різних підходів.  У бізнесі цінують уміння вирішувати проблеми і створювати потрібні програми.

 

Робота – місце навчання

Перші місця роботи слід розглядати як місце навчання.  Для роботодавців важлива мотивація претендента: чому вони хочуть працювати саме в цій компанії і на цьому проекті.  Для розробника повинні бути пріоритетними технології, які використовують на проекті.

 

У компанії потрібно відразу вчитися не тільки розробляти, але і здобувати навички командної роботи, вчитися комунікувати і взаємодіяти з іншими розробниками, розуміти правила спілкування з клієнтами.  Від нестачі спілкування або його неефективності страждає реалізація проекту і пряме виконання своїх обов'язків розробниками.

 

Навчати інших

Передача досвіду закріплює знання.  Працювати викладачем не обов'язково.  Можна бути ментором або наставником для студентів, вести гуртки для дітей з програмування.  Можна завести блог і писати про свій досвід в розробці та проблемах, з якими зіткнувся, і, звичайно ж, розповідати про те, яке рішення було знайдено на форумах, і в такий спосіб ділитися своїми знаннями.

 

Постійне навчання

Якщо стали на шлях програмування, то потрібно спочатку налаштувати себе на безперервне навчання і придбання нових навичок. Розробникам завжди є чому вчитися.  Книги, курси, форуми, різні керівництва завжди доступні.  У сфері інформаційних технологій все так швидко змінюється, тому розробники повинні бути в курсі того, що відбувається з технологіями, з якими вони працюють зараз або з тими, з якими доведеться працювати.

 

Показувати свої роботи

Читайте форуми для розробників.  Станьте постійним відвідувачем StackOverFlow.  Розміщуйте свої проекти, які показують, що Ви вмієте програмувати, на GitHub.

 

Зрештою, створіть свій сайт-візитку.  На цьому сайті розмістіть приклади робіт, інформацію для замовника і роботодавця, ведіть блог для програмістів.  Така діяльність корисна, як мінімум, з двох причин: додатковий досвід розробки та портфоліо власних робіт.

 

Сподіваємося, що поради Кена допоможуть студентам краще вчитися і підвищувати свій рівень професіоналізму в розробці.

 

Навіть якщо Ви вже отримуєте освіту в сфері «Розробка програмного забезпечення», дані поради допоможуть закріпити знання з програмування і зробити своє навчання максимально ефективним.

 

Хочете почати захоплюючу кар'єру в сфері IT?  Тоді обирайте одну зі спеціальностей Комп'ютерної Академії ШАГ і приходьте вчитися:

 - Розробка програмного забезпечення;

 - Комп'ютерна графіка та дизайн;

 - Мережі та кібербезпека.

Замовити зворотній дзвінок
Онлайн заняття!
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЕЗКОШТОВНИЙ IT - МАРАФОН для дітей 10 - 14 років

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності та Правова інформація