Комп'ютерна Академія ШАГ - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Телефон повинен бути в форматі
Х ХХХ ХХХ-ХХ-ХХ

Чому не варто нехтувати мета-описом, і як воно може підвищити позиції сайту

1. Що таке Meta Description.

2. Чи впливає Meta Description на ранжування сайту?

3. Як скласти і перевірити Meta Description.

4. Рекомендації по складанню Meta Description.

           4.1 Головне — якість.

           4.2 Робіть мета-описи цікавими.

           4.3 Слідкуйте за тим, щоб мета-опис відповідав контенту.

           4.4 Грамотно використовуйте ключові слова.

 

SEO постійно змінюється.  Те, що актуально сьогодні, може втратити свою значимість вже завтра.  Але є SEO-параметри, які залишаться актуальними якщо не назавжди, то в довгостроковій перспективі вже точно.  Саме їм варто приділяти належну увагу і як слід оптимізувати.  Один з таких - Meta Description.

 

1. Що таке Meta Description

 

Meta Description - це код HTML, який пошукові системи використовують для відображення короткого опису сторінки в результатах видачі.  Найчастіше метатег грає роль сніпета (якщо він відповідає пошуковому запиту), виводиться під назвою URL сторінки і займає близько 50% простору сніпета.

2. Чи впливає Meta Description на ранжування сайту?

Ще в далекі часи (більше 10 років тому) для просування сайтів широко використовувався Meta Keywords.  Але після масового зловживання цим метатегом, Google оголосив, що більше не використовує його як фактор ранжування.

 

Після цього практика насичення метатега Keywords високочастотними запитами втратила свою актуальність, як і власне, сам метатег.

 

Але багато хто помилково стали вважати, що Google ігнорує і метаопис, і він також перестав впливати на SEO.

 

Так, про це пошукова система повідомляє в своєму блозі, але в той же час не заперечує важливість Meta Description і рекомендує їх додавати на всі сторінки сайту.  Цієї ж політики дотримується пошукова система Яндекс.

 

Однак метаописи все ж можуть побічно впливати на позиції сайту за рахунок таких чинників:

 - поведінка користувачів.  Поведінковим факторам Google надає великого значення;

 - CTR.  Релевантні описи сторінок забезпечують зростання цього показника.  І це пояснюється просто - чим більше кліків на сторінку, тим вище CTR.

 

В результаті експерименту екс-глави Moz Ренда Фишкина з'ясувалося, CTR може привести до зростання позицій сайту.

 

Тому, фокусуючись на Meta Description, Ви робите значний внесок в оптимізацію Вашого сайту.  Метатег Description є одним із важливих елементів, який бере участь у завданні зацікавити і «заманити» користувачів на сайт з органічної видачі.

 

3. Як скласти і перевірити Meta Description

 

У процесі складання Meta Description в першу чергу необхідно дотримуватися ряду критеріїв, які враховуються пошуковими системами:

 - метаописи не повинні дублювати назву сторінки (Title);

 - довжина Description не повинна перевищувати 320 символів, але і не бути коротшою за 60;

 - на одній сторінці повинен міститися лише один метатег Description.

 

Щоб дізнатися, чи є метатеги на Вашому сайті та чи правильно вони прописані, Ви можете скористатися простим методом:

1. Відкрити сторінку у браузері;

2. Застосувати поєднання клавіш «CTRL» + «U»;

3. На окремій вкладці браузера з HTML-кодом натиснути клавіші «CTRL» + «F» і в пошуку ввести.

 

Цей алгоритм необхідно повторити з кожною сторінкою.  Щоб перевірити всі сторінки свого сайту автоматизованим способом, скористайтеся краулером Netpeak Spider, який зробить це швидко і знайде такі помилки, пов'язані з Meta Description:

 - дублікати Description;

 - відсутній або порожній Description;

 - декілька тегів Description;

 - максимальна довжина Description (більше 320 символів);

 - короткий Description (менше 50 символів).

 

Щоб приступити до перевірки, дотримуйтесь алгоритму:

1. Запустіть програму;

 

2. Відкрийте вкладку «Параметри» на бічній панелі і в розділі «Head теги» поставте пташку біля пунктів «Description» і «Довжина Description»:

3. Введіть URL сайту в адресний рядок і запустіть сканування, натиснувши на кнопку «Старт»;

 

4. Після завершення сканування ознайомтеся зі знайденими помилками в Meta Description на бічній панелі «Звіти» → «Помилки».  Поруч із назвою помилки відображається кількість URL, на яких вони знайдені, та відсоткове відношення до всіх сторінок сайту.

 

5. Натисніть на назву помилки, що цікавить Вас, щоб переглянути список сторінок, де вона була виявлена.  На вкладці відфільтрованих результатів Ви можете переглянути вміст тега Description і дізнатися його довжину:

6. Для більш зручної роботи зі звітністю Ви можете вивантажити відфільтровані результати, натиснувши «Експорт» → «Результати в поточній таблиці» у головному меню програми.  Або скористатися «Експортом» у лівому кутку над «дашбордом»:

На Вашому виявилася велика кількість помилок Meta Description, і Ви турбуєтеся про те, що Вам не вистачить часу все це виправити?  Ось що радить робити Google:

 

«Якщо у Вас немає часу для створення опису для кожної окремої сторінки, спробуйте розставити пріоритети свого контенту на свій контент: приділяйте увагу мета-опису на головній і важливих для просування сторінках».

 

3. Рекомендації по складанню Meta Description

 

3.1.  Головне - якість!

 

Незважаючи на те, що ліміт за кількістю символів в метатезі Description рекомендує дотримуватися навіть Google, Вам не обов'язково завжди строго його дотримуватися.

 

Буде набагато важливіше зосередитися на його якості та вмісті.  Чим краще вони будуть, тим більше користувачів Ви зможете залучити.

 

У Semrush провели експеримент, головним завданням якого було з'ясувати, чи може вплинути Meta Description завдовжки більше 320 символів на CTR.

 

Результати виявилися досить вражаючими - CTR виріс на цілих 36%.  Тому не бійтеся перевищити ліміт, якщо Ви знаєте, що якість від цього не постраждає.

 

3.2.  Робіть мета-описи цікавими

 

- Включайте в опис заклик до дії, щоб заманити користувачів.  Наприклад, «Дізнатися більше», «Купити прямо зараз», «Спробуйте безкоштовно»;

 

- Розкажіть про переваги Вашого сайту.  Якщо, наприклад, це інтернет-магазин, повідомте користувачам про вигоди покупки.  До слова, застосування емоджі та спеціальних символів у мета-описі теж хороший метод привернути увагу, головне тільки не перестаратися.

3.3.  Слідкуйте за тим, щоб метаописи відповідали контенту

 

Google вже навчився розпізнавати мета-описи, які обманним шляхом залучають на сайт відвідувачів.  Крім того, застосовуючи опис, що не відповідає змісту, ви ризикуєте збільшити показник відмов.

 

3.4.  Грамотно використовуйте ключові слова

 

Нехтування ключовими словами може стати фатальною помилкою, але і переспам ними негативно позначиться на Вашому сайті.

 

Перше і найважливіше правило, якого необхідно дотримуватися - ключове слово має виглядати природно в метаописах.  Поганий приклад:

А ось гарний приклад:

Як знайти ключові слова для мета-опису?  Для їх пошуку Ви можете скористатися сервісом Serpstat.  Для цього:

 

1. Відкрийте інструмент.  Введіть слово, що відноситься до тематики Вашого сайту або конкретної сторінки.  Виберіть пошукову систему і геодані, після чого натисніть «Знайти»;

 

2. Перед Вами відкриється сумарний звіт по фразі, а також список ключових фраз в органічній видачі і в контекстній рекламі:

3. Щоб дослідити ключові фрази конкурентів, перейдіть до звіту «Конкуренти в пошуковій видачі».  Поруч із доменом що цікавить Вас, клікніть на стрілочку та оберіть «Ключові фрази»:

Для підбору фраз виберіть меню SEO-аналіз → підбір фраз:

Перед Вами відкриється таблиця зі списком ключових фраз і їх важливими параметрами:

 

Коротко про головне

 

Метаопис залишається важливим SEO-параметром, який впливає на просування сайту, а також, всупереч поширеній думці, на ранжування.  Чим ретельніше Ви будете підходити до його створення, тим більше у Вас буде шансів підвищити позиції сайту.  При складанні мета-опису важливо враховувати наступне:

 

 - метаопис не повинен дублювати назву сторінки (Title);

 - довжина Description не повинна перевищувати 320 символів, але і не бути коротшою за 60;

 - на одній сторінці повинен міститися лише один метатег Description.

 

Також при створенні метаописів важливо фокусуватися на тому, щоб вони були якісними, цікавими, максимально відповідали змісту і включали в себе ключові слова.

 

Поділіться своїм досвідом оптимізації Meta Description.

Замовити зворотній дзвінок
Онлайн заняття!
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЕЗКОШТОВНИЙ IT - МАРАФОН для дітей 10 - 14 років

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності та Правова інформація